tisko010 Erinevad - Alternating Current 2 [2005]

01. Rüki - Noveau Quotidien
02. Alexus 3.0 - DNM3
03. Sander - Remarque (Vokaal Liisu Ots, Saksofon Ramirez)
04. Kaupo - Detroit Kutsub
05. Mankiboi - Can't Talk Now
06. R-Bo - Seaside Track
07. Aur - Tung Atmosfääri
08. Aur - Tõrvikukandja
09. Kaupo - Sohh
10. Rüki - Rabbithole
11. Red Poppies - Find Me
12. Aur - Silly Walking
13. Kaupo - Klotsid
14. Priit Kirss - Just Don't Break It
15. Rüki - I Was Born In 80's
16. R-Bo - Lonley Soul
17. Robotron - Robots Invade Amsterdam
18. Sander - Lahkumine (Vokaal Erko Niit)Arvustused

Erinevad esitajad
"Alternating Current 2" (Tiskotown)
Saaremaa kingitused Eesti tantsuelektroonikale.


Kus tahes maailmanurgast niisugune tantsumuusika kogumik nagu "Alternating Current 2" ka välja ei hüppaks, tuleks koostise mitmekesisust, aga samas selget sihti ja taseme hoidmist tervitada. Et see kogumik on kokku pandud Saaremaa elektroonikute ja paari-kolme harjumaalase muusikast, tervitaks selle ilmumist lausa mütsi õhkuviskamisega.

Eks tallinlase ettekujutuses on Saaremaa üks muusikast ära lõigatud koht, kuid Raul Saaremetsa "Vibratsioone" ja "Öögruuve" on seal aastakümneid kuulatud. Ning nii pole imestada, et kaalukas osa Saaremaa saundist ei häbene oma ihalussuhteid Detroiti tumeda tantsumuusikaga. Theo Parrish, Moodymann, UR on Kuressaares kõvad sõnad, aga neid ei matkita katse-eksitus-häbi-meetodil, vaid hoole ja armastusega ning püüuga asi enda omaks keerata (Alexus 3.0, R-Bo, Rüki "Rabbithole", mandripoiss Kaupo üks paladest kannab isegi nime "Detroit kutsub"). Ja nii nagu Detroit on lummatud Kraftwerkist, nii ka Kuressaare (kuula Auru lugusid). Mängus teevad kaasa veel 80ndad, post-kammerlik inditroonika, pilvine Balearic, elektro-break-veidrused ning – pöial püsti! – lauluga tantsumuusika. Mida Eestis julgevad teha vähesed. Aga tulevikulootus Sander on Tiskotownile viinud selliseid isegi kaks – nu-jazz’ilik "Remarque" ja potentsiaalne crossover hitt jungle-pop "Lahkumine".

Rock on, Tiskotown! Ja kui soovilugusid ka saab, siis paluks ühte korraliku R-Bo kogumikku. 7

Siim Nestor,
Eesti Ekspress
16.02.2006Saaremaa leibeli hedonistlik elektroonika
Eri artistid
Alternating Current 2 (Tiskotown)


Kompakto puhub föönina hedonistlikku ja künismist priid vahelduvvoolu mandri poole positiivse ilminguna Eesti helimaastikul. Lükkame plaadi generaatorisse ja kuuleme, et kodumaine soe elektrooniline hoovus (Rüki, Red Poppies) jõuab Detroiti technokraatiani (Kaupo, Aur) või külla Theo Parrishile (Alexus 3.0), siis progresseerub tantsulisemaks tekhausiks (R-Bo) ja lisab vunki (Mankiboi, Robotron), et muutuda emotsionaalsemaks, d˛ässilikumaks ning diibimaks (Sander, Priit Kirss). Rütmipulss muutub pidevalt ja viib trikitades külla kuurortidesse, kus poosetamise kõrval võib ka sutsu auru välja lasta. Kaupo «Detroit kutsub», Rüki «Rabbithole», Auru «Silly Walking» ja Priit Kirsi «Just Don´t Break It» on tipud.

Jürgen Tamme,
Postimees
21.01.2006